Een schip is donderdagmiddag tegen de Willemsbrug in Rotterdam aangevaren. Daarbij zijn twee containers in het water terechtgekomen. De inhoud van één van de containers, dozen met hondenriemen, drijft in het water. De Willemsbrug raakte beschadigd.
Meerdere hulpdiensten, waaronder de brandweer, (zeehaven)politie en een schip van de Rotterdam Port Authority (RPA) zijn ter plaatse. De schepen van RPA en de Zeehavenpolitie hebben de containers gezekerd en naar de kant begeleid. De Willembrug raakte aan beide kanten beschadigd. Aan weerszijden is de rode ledstrip die de brug 's avonds verlicht kapot. Ook is verfschade aan de brug ontstaan. De gemeente neemt de schade op.
Het schip ligt even verderop afgemeerd. De politie onderzoekt het incident. Zowel de Willemsbrug als de Nieuwe Maas zijn tijdens het ongeval niet (volledig) afgesloten geweest.