Gebouwen kleuren paars om aandacht te vragen voor chronische darmziekten (video)

Verschillende gebouwen in Nederland kleurden vanavond paars. Dit werd gedaan om aandacht te vragen voor IBD ( Inflammatory Bowel Disease). Het is vandaag dan ook de internationale IBD-dag. Ook het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deed vanavond voor de eerste keer mee en kleurde de gevel paars. 

IBD is een verzamelnaam voor chronische darmziekten. Patiënten met deze aandoening hebben veel last van buikpijn en vermoeidheid. Ook moeten sommige patiënten vaak naar het toilet, iets wat in openbare plekken in Corona tijd erg lastig gaat momenteel. Volgens het ziekenhuis is de extra aandacht belangrijk, patiënten met IBD worden vaak ernstig bemoeilijkt in het dagelijkse leven.
 
De gevel van het ziekenhuis kleurt in totaal twee dagen paars, daarna wordt de lichtinstallatie verwijderd en neemt de gevel zijn oorspronkelijke kleur weer aan.

https://www.facebook.com/redactiemediatv/videos/547173652662719/?eid=ARBgX7VEPYS1ksEnpgXIzn86gcaVhHboyFGIc-lMMwrleY_4ebPfXxcHZVtnKfeHlC5YxUqydXTWy3mB

1ulWCw.jpeg

KJ5KOO.jpeg

Mp3tR3.jpeg

0qTnP1.jpeg

PZ1ZT8.jpeg